HtmlBox

Aktualności

Asset Publisher

Projekt: "Aktywność - Praca (II)"



Powiat Starogardzki / Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim realizuje projekt pn. „Aktywność – Praca (II)"
 
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytet 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFS+), Działanie 5.2 Rynek pracy – projekty powiatowych urzędów pracy.
 
Okres realizacji projektu: 01.01.2025 – 31.12.2026 roku.
 
Cel projektu
Celem projektu jest poprawa dostępu do zatrudnienia i działań aktywizujących dla 321 (200K,121M) osób bezrobotnych z powiatu starogardzkiego, zarejestrowanych w PUP. Projekt realizowany jest poprzez usługi i instrumenty rynku pracy (z wyłączeniem robót publicznych), w oparciu o pogłębioną analizę umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych danego uczestnika projektu w postaci IPD.
 
Grupa docelowa
Wsparciem zostaną objęte osoby bezrobotne, w szczególności osoby znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj.
- osoby młode w wieku 18-29 lat,
- osoby w wieku 55 lat i starsze,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- osoby o niskich kwalifikacjach zawodowych,
- osoby z niepełnosprawnościami,
- kobiety,
- osoby sprawujące opiekę nad dziećmi, osobami z niepełnosprawnościami czy osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.
 
Planowane działania
W ramach projektu uczestnicy skorzystają z następujących form wsparcia:
- diagnoza uczestników (doradztwo zawodowe i/lub pośrednictwo pracy),
- szkolenia,
- staże,
- prace interwencyjne,
- dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
- refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.
 
Udział w projekcie osób w wieku 18–29 lat zostanie poprzedzony oceną umiejętności cyfrowych, a w razie potrzeby poziom kompetencji w tym zakresie zostanie uzupełniony.
 
Liczba osób w wieku 18-29 lat objętych wsparciem w projekcie wyniesie co najmniej 40% ogólnej liczby uczestników projektu.
 
Wsparcie osób w wieku 18–29 lat będzie uwzględniało zakres tematyczny co najmniej jednej z Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (ISP) lub branż kluczowych mających istotne znaczenie dla rozwoju poszczególnych obszarów województwa.
 
Inteligentne Specjalizacje Pomorza:
• ISP 1 – Technologie offshore i portowo-logistyczne,
• ISP 2 – Technologie interaktywne w środowisku nasyconym informacyjnie,
• ISP 3 – Zielona energia - Technologie ekoefektywne,
• ISP 4 – Wspólne Zdrowie - Technologie medyczne w zakresie zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska jako jednego wspólnego ekosystemu.
 
Branże kluczowe dla powiatu starogardzkiego:
- budowlana,
- drzewno-meblarska,
- metalowo-maszynowa,
- turystyki, czasu wolnego i MICE (ang. Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitions),
- tworzyw sztucznych.
 
Wsparciem w ramach zatrudnienia subsydiowanego (prace interwencyjne) zostaną objęte osoby z utrudnionym dostępem do rynku pracy, tj. osoby wymienione w art. 49 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy:
  1. bezrobotni do 30 roku życia,
  2. bezrobotni długotrwale,
  3. bezrobotni powyżej 50 roku życia,
  4. bezrobotni korzystający ze świadczeń z pomocy społecznej,
  5. bezrobotni posiadający co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia lub co najmniej jedno dziecko niepełnosprawne do 18 roku życia,
  6. bezrobotni niepełnosprawni.
Efektem projektu będzie podjęcie zatrudnienia, bądź samozatrudnienia przez co najmniej 70% uczestników i uczestniczek projektu.
 
Wartość projektu: 6 400 894,47 PLN
 
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 5 440 760,30 PLN
 
#FunduszeUE         #FunduszeEuropejskie
 
Projekt realizowany jest zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasadą równości szans kobiet i mężczyzn, Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej, Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych, zasadą zrównoważonego rozwoju, w tym zasadą DNSH oraz Standardami dostępności.
 
Informujemy, że budynek Powiatowego Urzędu Pracy w Starogardzie Gdańskim spełnia standard architektoniczny i jest dostosowany do osób z niepełnosprawnością ruchową. Przed wejściem do budynku Urzędu dostępne jest miejsce parkingowe oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych ruchowo, w budynku zamontowano windę, drzwi posiadają odpowiednią szerokość, na korytarzach nie ma wystających gablot, ani elementów dekoracji, które mogłyby być przeszkodą dla osób z niepełnosprawnościami.
 
Ponadto istnieje możliwość skorzystania z usług dostępowych, na przykład: tłumacz języka migowego, asystent osoby z niepełnosprawnością, materiały szkoleniowe, projektowe w formie dostępnej (np. elektronicznej z możliwością powiększenia druku lub odwrócenia kontrastu) – o potrzebie skorzystania z takich usług dostępowych należy z wyprzedzeniem powiadomić tut. Urząd mailowo (sekretariat@pupstarogard.pl), bądź zgłaszając swojemu doradcy klienta.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie!

Plakat promujący projekt (pobierz)
Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display

Zapisz się na newsletter w wybranej kategorii

Brak dostępnych newsletterów